Haber

ABD Savunma Bakanlığı: Michigan üzerinde uçan bir cisim düşürüldü

ABD Savunma Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, bir F-16’nın ABD’nin Michigan eyaletindeki Huron Gölü üzerinde ABD havaalanında uçan bir cismi başarıyla vurduğunu duyurdu. Michigan Valisi Gretchen Whitmer, “Nesnenin hızlı ve güvenli bir şekilde düşürüldüğünü bildirmekten memnuniyet duyuyorum” dedi.

ABD Savunma Bakanlığı’ndan Kuzey Amerika Hava-Uzay Savunma Komutanlığı’nın (NORAD) dün yerel saatle 14.42’deki eylemlerine ilişkin yapılan yazılı açıklamada, bir F-16’nın AIM9x füzesi fırlatarak uçan bir uçağı başarılı bir şekilde vurduğu belirtildi. ABD’nin Michigan eyaletindeki Huron Gölü üzerinde ABD havaalanında yaklaşık 20 bin fit yükseklikte havada bir cisim.

Herhangi bir sivilin yaralandığı veya etkilendiğine dair bir emarenin bulunmadığının belirtildiği açıklamada, “Cismin yörüngesi ve irtifası, sivil havacılık için tehlike oluşturabileceği de dahil olmak üzere endişe uyandırdı. bu atış için seçilmesi bize enkazı kurtarma şansı verirken, yerdeki insanlar enkazı kurtarma şansımızı artırdı. Rastgele bir sivilin yaralandığına veya başka bir şekilde etkilendiğine dair bir gösterge yok. Kuzey Amerika Hava-Uzay Savunma Komutanlığı, nesneyi Pazar sabahı tespit etti ve görsel ve radar takibine devam etti. Uçuş yolu ve verilerine dayanarak, bu nesne hassas Savunma Bakanlığı tarafından tanımlandı. Bunu makul bir şekilde Montana üzerinden alınan radar sinyalinin kendi bölgelerine yakın uçmasına bağlayabiliriz. Bunu kinetik bir ordu olarak görmedik. yerdeki herhangi bir şey için tehdit, ancak uçuş güvenliği tehlikesi ve potansiyel gözetleme yetenekleri nedeniyle bir tehdit. Ekibimiz şimdi buna itiraz ediyor. veya daha fazla bilgi edinin. Michigan Valisi Gretchen Whitmer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ulusal güvenliğimiz her zaman birinci önceliğimizdir. Havaalanımızın yakınında bir nesneyi izleyen federal hükümet ve ortaklarımızla temas halindeydim. Rapor etmekten memnuniyet duyuyorum. nesnenin hızla ve kendinden emin bir şekilde düştüğünü söyledi. Michigan Ulusal Muhafızları hazır bekliyor” dedi. ÖNCEDEN TANIMLANMAYAN NESNELER ENGELLENDİ Kanada Başbakanı Justin Trudeau da Cumartesi günü ABD Hava Kuvvetlerine ait F-22 tipi savaş uçağının Yukon bölgesi semalarında kimliği belirsiz bir cismi etkisiz hale getirdiğini açıklayarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı. “Kanada hava sahasını ihlal eden tanımlanamayan bir cismin vurulması emrini verdim. Kuzey Amerika Havacılık Savunma Komutanlığı (NORAD), Yukon’un üzerindeki nesneyi vurdu. Kanada ve ABD uçakları havalandı ve bir ABD F-22’si nesneyi başarıyla vurdu. Lider Biden ile görüştüm. Kanada Kuvvetleri şimdi nesnenin enkazını kaldıracak ve analiz edecek. Kuzey Amerika’yı izlemeye devam ettiğiniz için teşekkürler NORAD.”

ABD Hava Kuvvetleri’ne ait F-22 savaş uçağı, geçtiğimiz günlerde Alaska semalarında kimliği belirsiz bir cismi etkisiz hale getirmişti.

haber-gerede.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu