Haber

AK Partili Ömer Çelik’ten İmamoğlu Açıklaması: ‘Cumhurbaşkanımıza Linç Kampanyası’

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye yönelik bir linç kampanyası yürüttüğünü görüyoruz. Bu kampanyayı şiddetle kınıyoruz” dedi.

“AK Partimizi yan yana getirmeye çalışmak bir sömürü politikasıdır”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki mahkeme kararına ilişkin yaptığı açıklamada, “Muhalefetin devam eden yargı süreciyle Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye yönelik bir linç kampanyası yürüttüğünü görüyoruz. Bu kampanyayı şiddetle kınıyor ve kınıyoruz” dedi.

Çelik, sosyal medyada şu ifadeleri kullandı: ‘AK Parti siyasi meydanların partisidir! AK Parti, millet iradesine kayıtsız şartsız bağlılığın partisidir! AK Parti sandıktan çıkan iradenin üstünlüğüne adanmış bir siyasi partidir! AK Parti’nin sicilinde Cumhuriyet, demokrasi, millet iradesi, sandık ve hizmet siyaseti var!

Muhalefetin devam eden yargı sürecinde Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye yönelik bir linç kampanyası yürüttüğünü görüyoruz. Bu kampanyayı şiddetle kınıyor ve kınıyoruz!

Yargı kararlarını eleştirmek elbette siyasetçilerin ve herkesin demokratik hakkıdır. Buna rağmen muhalefetin artık konsolide olmayan yargı sürecini tartışarak, Cumhurbaşkanımızı ve AK Parti’yi yan yana getirmeye çalıştığı kumpas, sömürü politikasıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu