İş

NEOHUB ve Fon Radar, ekosistemin ilk ortak girişim şirketi olan NEO Elektronik’i kurdu.

DenizBank’ın yeni nesil iştiraki NEOHUB, Tedarikçi Finansman Sistemi alanında fintech ürünleri geliştirmek üzere NEO Elektronik A.Ş. ile nakit yönetimi optimizasyonu projesi olan Fund Radar’ı hayata geçirdi.

“Sektörün ilk ortak girişim şirketini Fon Radar ile kurduk”

NEOHUB Genel Müdürü Gürhan ÇamNEOHUB yaptığı değerlendirmede, kuruluşundan bu yana yenilikçi iş modelleri ve finansal teknoloji çözümleri geliştirme vizyonuyla hareket etmiştir.   Bugün prestijiyle İş Modeli Fabrikası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Girişim Hızlandırma Programı mezunu olan Fund Radar ile Tedarikçi Finansman Sistemi kapsamında şubenin ilk ortak girişim şirketi olan NEO Elektronik’i kurmaktan mutluluk duyuyoruz. İşbirliği kültürümüzün en anlamlı göstergelerinden biri olacak şirketimiz, Türk girişimcilik ekosistemine de yenilikçi bir yaklaşım getirecek.”

“Sektörde önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyoruz”

DenizBank KOBİ Bankacılığı ve Kamu Finansmanı Kümelenmesi Genel Müdür Yardımcısı Engin EskidumanKonuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:   “Fon Radar firması ile kurduğumuz ortaklık ile önümüzdeki dönemde değeri artacak olan tedarikçi ve fatura finansmanında KOBİ müşterilerimizin finansmanında değerli bir pay sahibi olmayı hedefliyoruz. DenizBank Finansal Hizmetler Kümelenmesi olarak, bankacılık departmanındaki tecrübemizi ve dijitalleşme alanındaki vizyonumuzu, finansal teknolojiler alanındaki Fon Radar’ın gücü ve dinamizmi ile birleştirerek; Sadece Bankamız için değil, sektördeki diğer bankalar için de analiz ortağı olmayı hedefliyoruz. Bu sisteme entegre olan ilk finans kuruluşu olarak paydaş olmaktan son derece memnunuz.”

“Fund Radar’a yepyeni bir anlayış ve ivme kazandırdık”

Fund Radar Kurucu Ortağı Okan Ünlüçerçi “Fon Radar ekibi olarak Mart 2022’de NEOHUB Girişim Hızlandırma Programı’na başladık ve DenizBank’ın ilgili iş kolunun değerli yöneticilerinden düzenli olarak mentorluk aldık. Bu sayede Fon Radar’a özgün bir anlayış ve ivme kazandırmış olduk. Uzun ve keyifli seansların ardından KOBİ’lerimize yönelik tedarikçi finansmanı projemizi NEOHUB ile birlikte kuracağımız başka bir şirkete dönüştürmeye karar verdik. Fon Radar grubu olarak bu ailenin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz, birlikte çok güzel işler yapacağız” dedi. söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu